Sprawdź jak idealnie wstawić drzwi wewnętrzne do swojego przedpokoju

Poprzednim razem zachęcaliśmy Państwa na wymianę ościeżnicy przy jednoczesnym montowaniu nowych drzwi. Udostępnimy Państwu parę informacji, na ten temat. Na początku należy pamiętać, aby po wcześniejszym wmontowaniu ościeżnicy w ścianę, stabilizować ją drewnianymi klinami. Istnieję kilka sposobów, jak zamontować ościeżnicę w ścianę. Jednym ze sposobów jest wykorzystanie pianki poliuretanowej, ale zdecydowanie pewniej jest zamontować ościeżnicę za pomocą kołków. Powstałe szczeliny, na skutek montażu należy wypełnić za pomocą pianki montażowej do stolarki. Uwaga, jak będą Państwo wypełniali puste przestrzenie pianką, powinno się zachować rozwagę jak również, nie należy jej nakładać w zbyt dużej ilości, gdyż przy schnięciu pianki, może ona rozepchnąć wolne miejsca i tym samym zniekształcić ościeżnicę. Gdy piana już odpowiednio zaschnie, wówczas można przejść do następnego etapu. Pomiędzy szczeliną a ościeżnicą zawsze tworzą się wolne odstępy, doskonałym sposobem na ich zakrycie są listwy maskujące, które instaluje się za pomocą kleju. Tak oto przygotowaną ościeżnicę, należy wykończyć silikonem w kolorze drzwi. Jeżeli już jest starannie przygotowana ościeżnica, wówczas można zastanowić się nad wyborem rodzaju drzwi wewnętrznych.

Bowiem, drzwi można otwierać na wiele sposobów, i tak na przykład wyróżnia się drzwi lewostronne, prawostronne, otwierane do wewnątrz, bądź na zewnątrz, w ścianie lub po ścianie. Na ogół jest to zależne od tego, czy jest się leworęcznym, albo praworęcznym. Aczkolwiek, do niewielkich wnętrz zaleca się montować drzwi chowane w ścianie, jednak ażeby taki rodzaj drzwi zamontować to trzeba uprzednio wcześniej zawrzeć je w projekcie mieszkania, natomiast sam system naścienny można przygotować później. Tak więc, rodzaj drzwi wewnętrznych jest zależny od tego, jakie jest pomieszczenie, a także, w jaki sposób są ustawione meble. Na dzień dzisiejszy proponuje się montaż systemów przesuwnych, ich niewątpliwą zaletą jest oszczędność miejsca, ponieważ nie potrzebują one odpowiedniego promienia do otwarcia, tak jak jest to w przypadku drzwi uchylnych. Jednak, ażeby je zamontować, należy pamiętać, aby zachować puste miejsce na ścianie, po której będą prowadzone drzwi.

Jeżeli nie będą mogli Państwo skorzystać z tego rodzaju drzwi wewnętrznych, wtenczas istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, są nimi drzwi harmonijkowe inaczej nazywane drzwiami łamanymi, często wykorzystywane w przejściu do kuchni.

Dodaj komentarz