Sprawdź jak potrzebny jest wybór idealnych kremów dla naszej skóry

Większość z nas szukając odpowiednich kosmetyków, kieruje się typem skóry. Choć w przypadku doboru właściwych kosmetyków do makijażu, trzeba mieć na uwadze dodatkowo kilka wskazówek. Wspominaliśmy już ostatnio, że przy makijażu twarzy szczególnie istotną rolę odgrywa podkład i puder. O ile znamy już podstawowe zasady ich wyboru, to jeszcze możemy zastanawiać się jaki powinniśmy wybrać puder na wieczorowe wyjście. Często wieczorem wybieramy się na wielkie przyjęcia, bankiety czy imprezy. Przede wszystkim w takiej sytuacji zależy nam, aby dany kosmetyk utrzymał się na skórze twarzy jak najdłużej. Ponadto, wskazane jest, żeby nasza skóra w świetle reflektorów nie błyszczała się. Stąd właśnie powinnyśmy dobierać podkłady o gęstej konsystencji, bardzo dobrze ukrywające wszelkie niedoskonałości, a także matujące. Jeżeli jeszcze, będziemy chciały uzyskać efekt estetycznej cery, wówczas warto zastosować puder sypki, który w znakomity sposób spowoduje, iż cera będzie matowa i tym samym perfekcyjnie gładka.

Drugą taką kłopotliwą sytuacją jest lato. Gdyż w tym czasie temperatura na dworze sięga zenitu i wszelkie preparaty z twarzy po prostu spływają. Stąd, umieszczanie na twarz kilku specyfików, spowoduje, iż nasza skóra nie będzie miała jak oddychać. Proponujemy zatem, wybierać lekki podkład o niezwykle rzadkiej konsystencji i do tego, jeśli zajdzie taka konieczność, lekki, a także najlepiej nawilżający puder. Na koniec, ażby uprościć wszystkim kobietom wybór podkładu, podamy kilka naszych uwag. Wiemy dobrze, iż wybór właściwego podkładu jest bardzo duży.

Większość spośród nas dobierając go kieruje się metodą prób i błędów. Najwłaściwiej jest dobrać podkład do rodzaju skóry. Przykładem może być cera tłusta, do której należy użyć podkład nawilżający i jednocześnie matujący. Zawsze zwracajmy uwagę na to, ażby podkład był dobrą konsystencję, czyli nie może być on ani za bardzo płynny ani też za gęsty, ponieważ zależy nam na tym, aby rozprowadzał się jak najlepiej. Nie poruszamy w tym miejscu kwestii zapachu, opakowania czy też ceny, bowiem te atrybuty są kwestią indywidualną. Namawiamy do profesjonalnego ocenienia typu cery, bowiem z pewnością ułatwi to wybór wszelkich stosowanych kosmetyków.

Dodaj komentarz